Разлика помеѓу преработките на „103/Pc“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: == PC во 103јка == 3 диска: * 1TB WDC Green WD10EARS 5400 RPM 64MB Cache * 250GB HITACHI Deskstar P7K500 7200 RPM 8MB Cache (HDP725025GLA380) * 1...)
 
(PC во 103јка)
Ред 12: Ред 12:
  
 
Звучна картичка
 
Звучна картичка
* Terratec EWX 24/96 Wave Analog
+
* Terratec EWX 24/96 Wave  
 
* 24 bit / 96 KHz
 
* 24 bit / 96 KHz
 
* Analog Stereo Line IN
 
* Analog Stereo Line IN

Преработка од 14:04, 19 декември 2011

PC во 103јка

3 диска:

 • 1TB WDC Green WD10EARS 5400 RPM 64MB Cache
 • 250GB HITACHI Deskstar P7K500 7200 RPM 8MB Cache (HDP725025GLA380)
 • 160GB HITACHI Deskstar T7K250 7200 RPM 8MB Cache (HDT722516DLAT80)

Друго:

 • Intel E5200 CPU 2.50 GHz, 2M Cache, 800 MHz FSB
 • 2GB RAM
 • Nvidia GeForce 7200

Звучна картичка

 • Terratec EWX 24/96 Wave
 • 24 bit / 96 KHz
 • Analog Stereo Line IN
 • Analog Stereo Line OUT
 • SPDIF In/Out??
 • PCI