Информации за „KDE“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказKDE
Основен клуч за подредувањеKDE
Големина на страницата (во бајти)4.734
Назнака на страницата131
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата15:16, 5 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување17:30, 29 јануари 2011
Број на уредувања26
Број на одделни автори5
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/KDE