Информации за „UTF-8 во KDE“

Прејди на: содржини, барај

Основни информации

Наслов за приказUTF-8 во KDE
Основен подредбен клучUTF-8 во KDE
Големина на страницата (во бајти)5.835
Назнака на страницата238
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата19:54, 3 февруари 2007
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:32, 29 јануари 2011
Број на уредувања14
Број на засебни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/UTF-8_во_KDE