Информации за „Xubuntu“

Прејди на: содржини, барај

Основни информации

Наслов за приказXubuntu
Основен подредбен клучXubuntu
Големина на страницата (во бајти)2.416
Назнака на страницата258
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)

Историја на уредувања

Создавач на страницатаСтојанче (разговор)
Датум на создавање на страницата16:45, 31 мај 2007
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:33, 29 јануари 2011
Број на уредувања5
Број на засебни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Xubuntu