Податотека:Temperature-vs-altitude.jpg

Од Сподели wiki
Преработка од 02:14, 9 јануари 2015; направена од Aleks (разговор | придонеси) (Графички приказ на промената на температурата со зголемување на висината)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Temperature-vs-altitude.jpg(560 × 420 пиксели, големина: 36 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Графички приказ на промената на температурата со зголемување на висината

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:37, 12 јануари 2015Минијатура на верзијата од 02:37, 12 јануари 2015560 × 420 (36 КБ)Андреј (разговор | придонеси)
02:14, 9 јануари 2015Минијатура на верзијата од 02:14, 9 јануари 2015560 × 420 (32 КБ)Aleks (разговор | придонеси)Графички приказ на промената на температурата со зголемување на висината

Податотекава се користи во следнава страница: