Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(имаме принтер)
 
Ред 19: Ред 19:
 
* DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор
 
* DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор
  
=== Разно ===
+
 
* Црно бел принтер за плочки
 
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Последна преработка од 15:23, 9 април 2014

Што фали во Хаклаб (некој да го купи и да го донира):

Алат

DSO.jpg

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
  • BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ
  • microUSB женски конектори

Мултимедија

  • DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор