Информации за „Edubuntu“

Прејди на: содржини, барај

Основни информации

Наслов за приказEdubuntu
Основен подредбен клучEdubuntu
Големина на страницата (во бајти)2.493
Назнака на страницата82
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)

Историја на уредувања

Создавач на страницата62.162.68.216 (разговор)
Датум на создавање на страницата20:07, 3 март 2008
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:28, 29 јануари 2011
Број на уредувања3
Број на засебни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Edubuntu