Информации за „Fedora“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказFedora
Пренасочува конFedora Core (инфо)
Основен клуч за подредувањеFedora
Големина на страницата (во бајти)25
Назнака на страницата88
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаАрангел Ангов (разговор)
Датум на создавање на страницата14:35, 15 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:29, 29 јануари 2011
Број на уредувања2
Број на одделни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Fedora