Категорија:Arbeitsbesprechung

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Работни состаноци кои се одвиваат секоја втора среда. На нив присувствуаат членовите на хакалбот КИКА, и сите оние кои се заинтересаирано за некогвата работа и успешно функционирање. Сите оние кои сакаат да станат членови би било корисно да посетат, барем 2 или 3 вакви состаноци за да се запознаат со активностите, задолженијата и привилегиите кои следуваат со членството.

Страници во категоријата „Arbeitsbesprechung“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.