Разлика помеѓу преработките на „Дистрибуции со кои располага Лугола“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 1: Ред 1:
[[Ubuntu]] 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, [[Ubuntu]] Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
+
* [[Ubuntu]] 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, [[Ubuntu]] Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
  
 
* [[Kubuntu]] 5.10 - 7.04
 
* [[Kubuntu]] 5.10 - 7.04

Преработка од 01:37, 2 јуни 2007

  • Ubuntu 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, Ubuntu Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
  • PCBSD 1.3
  • Kanotix - Easter Edition, 2005.1, 2006.1 RC4
  • SecureDVD