Категорија:OLPC

Од Сподели wiki
Преработка од 17:43, 29 јануари 2011; направена од Admin (разговор | придонеси) (1 ревизија: initial)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај

Категорија за содржини поврзани со OLPC (One Laptop Per Child) проектот:

Страници во категоријата „OLPC“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.