Категорија:Слободна култура

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија одат сите содржини и поткатегории поврзани со слободната култура. Тоа треба да опфати Криејтив комонс, FDL, OpenDocument и сл.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.