Разлика помеѓу преработките на „Шаблон:Содржина“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
с (24 ревизии: initial)
Ред 3: Ред 3:
 
|width="50%" valign="top"|
 
|width="50%" valign="top"|
 
{|width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" style="background:none;"
 
{|width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" style="background:none;"
 +
|-
 +
| width="10%" | [[Податотека:Kika-logo.png]]
 +
| width="90%" style="font-size:95%;"| '''[[:Категорија:Хаклаб|Хаклаб КИКА]]''' <br>
 +
* [[Хаклаб|Што е хаклабот?]]
 +
* [[Хаклаб/Активности|Активности во хаклабот ]]
 +
* [[Хаклаб/КуќенРед|Куќен ред]]
 +
* [[Хаклаб/Мрежа|Мрежа]]
 
|-
 
|-
 
| width="10%" | [[Слика:Org.png]]
 
| width="10%" | [[Слика:Org.png]]
Ред 23: Ред 30:
 
{|width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5" style="background:none;"
 
{|width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5" style="background:none;"
 
|-
 
|-
 +
| width="10%" | [[Податотека:Gnulinux.png]]
 +
| width="90%" style="font-size:95%;"| '''[[:Категорија:НСНД|НСНД Собири на заедниците од регионот]]''' <br>
 +
* [[NSND/2011/Куманово|НСНД 2011 Куманово]]
 +
* [[NSND/2011/Штип| НСНД 2011 Штип ]]
 +
|-
 +
 
| width="10%" | [[Слика:Programming.png]]
 
| width="10%" | [[Слика:Programming.png]]
 
| width="90%" style="font-size:95%;"| '''[[:Категорија:Програмирање|Програмирање]]''' <br>
 
| width="90%" style="font-size:95%;"| '''[[:Категорија:Програмирање|Програмирање]]''' <br>

Преработка од 03:16, 9 февруари 2011